Sunday, 5 January 2014

Справжня сутність РПЦ

Справжня сутність Російської православної церкви.

Довгий час я закривав очі на зміни в Російській Православній Церкві. Сьогодні, після заяв Московського Патріархату 26 грудня 2013 у зв'язку з подіями в Україні та на тему першості в Церкві, я не можу мовчати. ​​Я не можу сьогодні розглядати Московську Патріархію як легітимну структуру, що представляє Російську Церкву.

Як виявили опубліковані архіви КДБ, велика частина тих єпископів, які в даний час працюють в Московському Патріархаті, починаючи з патріархів Алексія й Кирила, були агентами радянських спецслужб. Практично ніхто не вимовив mea culpa.

Я був також вражений, що Московський Патріархат не засудив рішуче сталінську владу за її акт геноциду проти українського народу в 1932-1933 роках, відомий як Голодомор, який призвів до загибелі майже 5 мільйонів чоловік. Те , що він не зробив цього в 1933 році , я все ще міг зрозуміти. Але те, що після 1991 року він продовжує знижувати значення великого страждання, заподіяної всьому народові в ту епоху, я до сих пір зрозуміти не можу.

Зрештою, Московський Патріархат, як він сам визнає, існує тільки починаючи з шістнадцятого століття.

Ось вже певний час я викривав неправомірні претензії Московського Патріархату на юрисдикційну владу над Українською Православною Церквою. Адже досить звернутися до підручника історії, щоб упевнитися, що якщо й існує «Церква-мати» для Української Православної Церкви, то нею може бути тільки Константинопольська Церква, до якої звернувся князь Володимир у 988 році.

Відомо, як Українська Православна Церква на початку 1990-х постраждала від невизнання її автономії. З цього невизнання в Україні в 1991-1992 роках народилися три православні церкви. А міркування Патріарха Кирила про цивілізаційну єдність «Русского міра» були і є небезпечним міфом, тому що вони узаконюють неоімперську політику Кремля.

Маючи спільні цивілізаційні корені - Київську Русь, починаючи з сімнадцятого століття три народи український, білоруський та російський перебували в єдиній державі (Російській імперії), проте ми не можемо уявити, щоб у Франції Папа твердив про єдність французької, іспанської та італійської націй виходячи з єдності католицької віри.

Cьогодні не тільки Патріарх Кирило знову звернувся до цього сумнівного єдності «братських народів Святої Русі»,  але й робить все, щоб розділили Українську Православну Церкву з політичних причин. Це правда, що Московська патріархія зробила все протягом двадцяти років, щоб ізолювати Київський Патріархат (Церква на чолі з патріархом Філаретом, яка була проголошена автокефальною в 1992 році, і не має визнання на православному світі), чия основна претензія, яка ніколи не була прийнята Москвою, полягає в перекладі богослужбових текстів зі старослов'янської мови на сучасну українську та визнання її автокефалії. В той же час, Московський патріархат, який навіть російська преса не соромиться критикувати за смак до розкоші і багатства, згадує «цінності» і «правду Божу» , щоб протистояти руху, який спирається саме на почуття гідності і справедливості.

Інша заява Московського Патріархату від 26 грудня на тему першості в Церкві також  на мій погляд, нічим не може бути виправдана. Російський патріархат з абсолютно радянським менталітетом свідчить про свою глибоку самодержавну природу й про своє зловживання богослов'ям з метою панування над іншими.

Це видно гранично ясно сьогодні з протестах на Майданах в Україні проти корумпованого режиму, а в більш широкому сенсі проти держави  глибинна архітектура якої не змінилася з часів Сталіна. І для мене це жахливо писати, що не тільки на вулицях Києва все ще присутні бюсти Леніна. Радянська ідеологія має глибоке коріння навіть у церковному менталітеті сановників Російської православної церкви - Московського Патріархату. Те, що ці сановники виступають одночасно проти прагнення до духовної демократії українського народу та проти спраги народу Божого отримати доступ до єдності Церкви, є глибоко значущим для мене. Московський Патріархат страждає від відсутності покаяння, від того, що не очистився після довгих років співпраці з радянською владою.

Повністю стаття Антуан Аржаковський "Я не могу молчать" тут: http://risu.org.ua/ua/index/monitoring/society_digest/54826/

Читайте також:

1 comment:

валентина карамушка said...

Послання Януковичу і Російській православній церкві в Україні
УПЦМП. Кому служили, Богу чи блудниці в багряниці?
Єдина із церков, яка співпрацювала з комуністичним (безбожним) режимом.
1. Блудниця (вона) – Місто велике (жіночого роду)
2. Стоїть на водах – Місцевість, на якій побудоване місто, на мові племен, що там проживали, називалась «Мос-хва», перекладається як «болота ведмежі». Болота – це брудні застояні води. Отож, Москва.
3. Вдягнута в червоне – головна площа – Червона. Протягом багатьох років керували «червоні» (більшовики-комуністи)
4. Сидить на червоній звірині переповненій іменами богозневажливими – червона, атеїстична, богозневажлива влада!
5. Породить особу чоловічого роду – большевизм, комунізм, атеїзм.
6. Сім голів – сім гірських хребтів, розташованих в Росії
7. 10 рогів (царів) – Ленін, Сталін, Хрущов, Брежнєв, Горбачов, Єльцин, Путін, Медвєдєв, Путін і 10-ий?
8. Води-народи – Росія багатонаціональна (федерація)
9. Була п’яна від крові святих і мучеників – Комуністи у боротьбі проти християн знищили дуже багато святих людей: УАПЦ, УГКЦ, ЄХБ та інші; мучеників було безліч, особливо українців: голодомор, репресії проти духовенства та інтелігенції.
10. Об’явлення від Іоана 18:46 «Народе мій, вийдіть від неї (із нього), щоб не сталися ви спільниками гріхів її (його) і щоб не потрапити в покарання її (його).