Monday, 29 October 2007

Іван Марчук - геній сучасності


Всесвітня консультаційна компанія Creators Synectics упорядкувала рейтинг 100 геніїв сучасності, до якого увійшов один українець.

Комісія вибирала геніїв, ставлячи кожному оцінку до 10 балів за кількома факторами, пише британське видання The Telegraph.
Серед таких факторів роль у зміні системи поглядів, суспільне визнання, сила інтелекту, досягнення і культурна значимість.

Перше місце в списку, складеному комісією із шести фахівців з інновацій, розділили сер Тім Бернерс-Лі – британський комп'ютерний вчений, один із винахідників Інтернету, і Альберт Хоффманн - швейцарський вчений, що винайшов наркотик ЛСД.
До рейтингу потрапив один українець – художник і скульптор Іван Марчук, він посів 72 місце.
Також у рейтинг потрапили троє росіян: математик Григорій Перельман – 9 місце, шахіст Гаррі Каспаров – 25 місце і конструктор стрілецької зброї Михайло Калашніков – 83 місце.
Крім того, у рейтингу геніїв інвестор і філантроп Джорд Сорос, тибетський духовний лідер Далай-лама, американський кінорежисер Стівен Спілберг, американський шахіст Боббі Фішер і американський боксер Мохаммед Алі.
43 місце серед інших розділили терорист Усама бен Ладен і засновник корпорації Microsoft Білл Гейтс.

Також у рейтинг потрапили акторка Меріл Стріп, іспанський співак Пласідо Домінго, британський музикант Пол Маккартні, американський письменник Стівен Кінг, інженер і співзасновник Apple Computers Стів Возняк.

No comments: