Thursday, 20 October 2011

В Україні повинна сформуватись "моральна більшість"


У своїй новій книзі спогадів «Залишаюсь українцем» радник президента Л. Кравчука, чотирьох голів Верховної Ради та трьох Прем‘єр-Міністрів України  Богдан Гаврилишин розповів про свій життєвий шлях, становлення й досягнення, а також дав характеристики не лише колишнім, але й багатьом нинішнім вітчизняним можновладцям.
Презентація спогадів знаного мецената та громадського діяча Б. Гаврилишина «Залишаюсь українцем» відбулась в день 85-ювілею автора в Українському домі. Привітати іменинника прийшли колишній Глава УГКЦ Любомир (Гузар) та нинішній Патріарх УПЦ КП Філарет.
Блаженніший Любомир відзначив, що незважаючи на те, де б не перебував Богдан Гаврилишин, й в якій країні не досягав визначних здобутків – він завжди, перш за все, залишався українцем. Свого часу, Б. Гаврилишин отримував благословення від Митрополита Андрія Шептицького, підтримував тісні зв’язки з Патріархом Йосипом Сліпим, та багато прислужився для розвитку духовності та демократії в сучасній Україні.
Відзначив важливість праці на благо держави Богдана Гаврилишина й Патріарх Київський і всієї України Філарет. Він також вручив ювіляру церковну нагороду – орден Св. Рівноапостольного Князя Володимира.
У промові Богдан Гаврилишин зазначив, що біда наших теперішніх можновладців полягає в тому, що вони замість служити Україні та своєму народу, служать «мамоні». А гроші ніколи не повинні ставати самоціллю. «Спочатку я зрозумів, що матеріальні блага, самі по собі, не приносять радості. Потім дійшов до того, що для того, щоб жити достойно, гроші все-таки потрібні. А пізніше зрозумів, що їх треба заробляти, щоб робити добрі справи,» – зазначив глава благодійного фонду, що опікується великою кількістю суспільно-важливих проектів. Богдан Гаврилишин сподівається, що нова українська інтелектуальна еліта, що формується в нашій державі, буде притримуватись саме таких принципів.  
Також автор книги «Залишаюсь українцем» вважає, що майбутнє України – це нова генерація. Й не так важливо, щоб вона складала більшість населення держави, а щоб була «моральною більшістю». Тобто, тією активною меншістю, яка веде за собою все суспільство й розбудовує нову успішну країну.

«На превелике щастя, у нас є і духовна «моральна більшість»: Блаженніший Любомир (Гузар), який відіграв таку значну роль у відбудові Української Греко-Католицької Церкви та є великим моральним авторитетом для цілої України, і Патріарх Філарет, який великою рішучістю та відвагою зумів зберегти частину Української Православної Церкви українською»,  – підкреслює в своїй новій книзі Богдан Гаврилишин.
Привітати іменинника прийшли також академік Іван Дзюба, народний депутат Леся Оробец, народний артист України Богдан Бенюк, співак Святослав Вакарчук, координатор Альянсу християн-професіоналів Ростислав Семіков та ін.

Довідка:
Богдан Гаврилишин народився 19 жовтня 1926 року. Перед кінцем Другої світової війни потрапив до Німеччини, 1947 році виїхав до Канади.
Очолював Міжнародний інститут менеджменту в Женеві, у 1972 році став членом Римського клубу, у 1973— членом Міжнародної академії менеджменту, 1975 року — членом Світової академії мистецтва та науки.
З кінця 1988 року переїздить в Україну. Створює Міжнародний інститут менеджменту (МІМ-Київ), який першим в колишньому СРСР почав навчати за програмою МВА. За його активної участі в Україні було створено Міжнародний благодійний фонд «Відродження». Сприяв створенню Міжнародного центру перспективних досліджень. Меценат та засновник «Благодійного фонду Богдана Гаврилишина». 

No comments: