Sunday, 18 March 2012

Патріарх УГКЦ зустрівся з Папою Римським


Папа Римський Бенедикт XVI 16 березня в Апостольському палаці прийняв на приватній аудієнції Главу УГКЦ Святослава (Шевчука). 
У своєму слові Предстоятель УГКЦ підсумував свої пастирські візити до українських єпархій та екзархатів у Північній та Південній Америці, Західній Європі та Україні. У своїй презентації він наголосив на глобальному характері УГКЦ як Церкви, що сьогодні проповідує Боже Слово в різних культурних контекстах, проінформував Його Святість про прийняту Стратегію розвитку УГКЦ на період до 2020 року «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом».

Особливе зацікавлення у Венедикта XVI викликав подарований йому Блаженнішим Святославом новий Катехизм УГКЦ «Христос – наша Пасха», який, за словами Святішого Отця, є надзвичайно важливим надбанням УГКЦ і необхідним інструментом для реалізації вищезгаданої стратегії.
Папа Римський цікавився також суспільно-політичною ситуацією в Україні, станом суддівства та свободи слова, розвитком екуменічного діалогу та міжцерковних стосунків в Україні. Багато уваги було присвячено розвитку душпастирства серед українських емігрантів у країнах Західної Європи та греко-католиків Росії.
На завершення зустрічі Святіший Отець висловив своє задоволення динамікою розвитку Української Греко-Католицької Церкви, підтримав спільні зусилля УГКЦ та РКЦ в Україні в їхньому змаганні щодо захисту життя ненароджених дітей і гідності сім’ї та засвідчив про свою повагу і молитву про український народ та його державу.

Thursday, 15 March 2012

Моніторинг висвітлення світськими ЗМІ релігійних подій

Моніторинг висвітлення світськими засобами масової інформації найрезонансніших релігійних подій 15-29 лютого 2012 року. В матеріалі проаналізовано публікації 25 онлайн-ресурсів - загальноукраїнських інформаційних агенцій, новинних сайтів, електронних версій всеукраїнських і регіональних друкованих видань, телеканалів і радіостанцій. 

Як і кілька останніх місяців, наприкінці лютого увага світських ЗМІ була прикута до подій в Українській Православній Церкві. На сторінках видань з’являлись інформаційні повідомлення, інтерв’ю з єрархами чи релігієзнавцями, аналітичні матеріали, присвячені цій темі. 


А вже з 20 лютого ситуація навколо УПЦ знову привернула всю увагу видань. РІСУ опублікувала листа Предстоятеля УПЦ про скасування Синоду. Поширили цю інформацію й інші світські ЗМІ: УНІАН, «Українські новини», «Українська правда», «Радіо Свобода», «Главком», Zaxid.net, «Коментарі», «Український тиждень», ТСНLiga,net, «Подробности», «Корреспондент», «Сегодня». «Коммерсант» назвав це активною фазою протистояння в УПЦ (тезу републікували ВВС, «Главком», «Дзеркало тижня»).

Майже всі світські ЗМІ проінформували про те, що архиєреї з’їхались до Києва. 5 канал повідомив, що в останній момент Митрополит Володимир передумав скасовувати Синод і благословив його учасників. «Коментарі», «Главком», «Дзеркало тижня», «Український тиждень» розмістили інформацію, що під час Синоду будуть спроби змістити Митрополита Володимира, «Корреспондент» наголосив, що в УПЦ може відбутися розкол або переворот. 

Позаяк увага ЗМІ була прикута до перебігу Синоду, його рішення дуже швидко стали надбанням громадськості. Так, майже всі видання поділились інформацією про відсторонення архиєпископа Олександра (Драбинка) від керування сайтом Церкви і зв’язками з громадськістю. «Український тиждень» вважає що конфлікт є завершеним і ніхто не піде на загострення розколу. Релігієзнавець Андрій Юраш додав, що зараз у зоні ризику опинилися прихильники архиєпископа Олександра («Український тиждень»). Він же наголосив, що звільнення архиєпископа Олександра може привести до ізоляції Митрополита Володимира («Український тиждень»). 

Журналіст Павло Берест у матеріалі «Церковний переворот: проросійські сили беруть гору в УПЦ МП» («Український тиждень», републіковано «Главкомом») наголосив, що Москва втримала УПЦ в орбіті свого впливу і буде збільшувати свою присутність в Україні. Його ж колонка «Русскім миром мазані» (21 лютого, «Український тиждень») повторює поширену останнім часом думку: промосковські сили УПЦ взяли владу до своїх рук. 


У матеріалі «Божественная комедия. Украинская православная церков оказалась на грани распада» (23 лютого, «Корреспондент») автори проводять паралель між подіями в УПЦ та серпневим путчем 1991 року в СРСР. 

Також ЗМІ повідомили, що у лікарні Митрополита Володимира відвідали Апостольський нунцій та консул України в Стамбулі («Український тиждень», «УНІАН-релігії»), єрархи УПЦ («УНІАН-релігії»). Втім, з вуст журналістів і експертів лунала думка, що одна з граней проблеми в УПЦ полягає в небажанні Предстоятеля вчасно піти з посади з огляду на стан здоров’я, як це зробив, наприклад, Глава УГКЦ Любомир (Гузар) (публіцист Богдан Червак у колонці на «Українській правді») . 



Джерело: РІСУ.

Monday, 5 March 2012

MediaBarCamp 2012: другой веб, другая реальность

3-6 мая 2012 в Литве состоится пятый международный МедиаБарКэмп, посвященный использованию новых возможностей социальных медиа и развитию медиа-активизма среди молодежи.

MediaBarCamp  организуется Swedish International Liberal CentreGreen ForumCenterpartiets Internationella StiftelseOlof Palme Internattional Center и Беларуской партией «Зелёные».

MediaBarCamp 2012 проводится для того, чтобы стимулировать и поддержать развитие новых международных медиапроектов в регионе в сфере новых медиа, наладить и укрепить контакты между профессионалами. MediaBarCamp — это не политическое, а мультикультурное мероприятия, которое позволит собраться вместе всем тем, кто является реалистом и поэтому требует невозможного.
Планируется, что участие в MediaBarCamp 2012 примут около 120 человек из Беларуси, стран Балтии, Украины. Программа фестиваля будет сформирована из презентаций и выступлений участников. Особое внимание будет уделено альтернативным информационным медиа-проектам и их создателям, а также использованию альтернативных платформ для создания интернет-ресурсов. Особое внимание в этом году будет уделено микроблогам, прежде всего твиттеру и работе с новыми медиа.
Ведь новые медиа сегодня – это новая среда существования современной культуры. Все что нас окружает, все что создает нашу повседневность – это тоже культура, которая существует благодаря медиа пространству. И чтобы быть онлайн есть множество вариантов: от использования паноптического facebook.com и google.com до альтернативной соцсети (joindiaspora.com) и самодельного микроблога (thimbl.net). Сегодня уже мало просто снимать видео, обрабатывать фотографии, писать подкасты. Уже стало важно с помощью чего и для кого вы это делаете. MediaBarCamp приглашает всех, кто готов принять участие в создании нового медийного пространства.
MediaBarCamp – это некоммерческое мероприятие, никто из организаторов не ставит своей целью получение прибыли. Поэтому участие бесплатное. Для белорусских и украинских участников есть возможность возместить стоимость проезда, проживания и получения визы. Для того, чтобы попасть в число участников необходимо зарегистрироваться и подготовить презентацию собственного проекта. Заявки тех, кому нужна виза должны быть поданы до 2 апреля 2012 года. Тотальный deadline для регистрации новых участников – 15 апреля 2012 года.
Всю дополнительную информацию можно найти на сайте MediaBarCamp http://mediabarcamp.com/

Для справки:
MediaBarCamp – это уникальная международная “не-конференция” по вопросам новых медиа и медиа активизма. Перый MediaBarCamp состоялся в июне 2008 года в Литве. В нем приняло участие около ста человек из Беларуси, Литвы, Латвии, России, Украины, Швеции, Финляндии. 

Отчет о Media Bar Camp 2010 можно прочитать тут: 
Відбувся Мediabarcamp 2010