Saturday, 23 April 2011

Зі Святом Великодня !


Напередодні Світлого Свята Великодня, глави католицької та православних Церков звернулися до своїх вірних і духовенства з посланнями, присвяченими празникові Христового Воскресіння.

Вселенський Патріарх та Архієпископ Константинополя - Нового Риму Варфоломій звернувся до всієї Церкви з пасхальним привітанням,  в якому особливо відзначив, що Воскресіння Христа дарує вірним християнам упевненість, а для всього людства можливість — пережити несприятливі наслідки природних та духовних злих сил, повідомляє офіційний сайт Константинопольського Патріархату.

В привітанні Вселенського патріарха Варфолімія також говориться: "Христос Воскрес і дав нове життя досконалому ідеалу людства, який мав затемнений ідеал. Христос став першо-народженим та першим у новому відновленому світі та всього творіння. Вістка Воскресіння не є без значення для якості людського життя та збалансованої функції природи. Проживаючи Воскресіння Христа у глибині нашого серця, наше буття буде сприятливо впливати на все людство та природний світ."


Патріарх УКГЦ, Верховний архієпископ Києво-Галицький, митрополит Київський Блаженніший Святослав нагорошує: "Пасха Господня, яку ми сьогодні святкуємо, є запрошенням воскреслого Христа йти за Ним від смерті до життя. 
У цей світлий день, прямуючи назустріч воскреслому Христові, ми не йдемо мовчки − ми «перемоги пісню співаємо»! Як важливо для нашого народу, що живе на різних континентах і сьогодні часом є розгубленим, пригніченим та зневіреним у власній гідності та силі, заспівати цю урочисту пасхальну пісню перемоги! 

Бо ж у воскреслому Спасителеві є сила, незламність і перемога українського духу. «Господь − просвічення моє і спаситель мій. Кого маю боятися?» − співає пророк Давид (Пс. 26, 1). 

Нехай ця пасхальна пісня перемоги залунає сьогодні у кожному нашому домі, у кожній родині! Нехай сила воскреслого Спасителя, який сьогодні переможно виходить із запечатаного гробу, буде вашим світлом, вашою силою та вашою піснею!"


Привітали з Великодними святами віруючих Української Православної Церкви поза межами України і на її рідних землях й архієреї канонічної Української православної церкви у світі - Постійної Конференції Українських Православних Єпископів поза межами України.

"Бог дав нам присмак Його великої надії, що Христова Церква збереться разом і буде єдиною. 
Хоч для досягнення мети потрібно ще багато діалогу і взаєморозуміння... Протягом часу між Церквами виявляється бажання йти вперед з діалогами про єдність... 

Ось чому ми з такою гарячою молитвою молимо нашого Небесного Отця й зі сльозами надії звертаємося до наших улюблених братів і сестер в Україні знайти шляхи примирення, які мусять бути знайдені, бо ми єдині, ми об'єднані древнім апостольським переданням cвятого апостола Андрія Первозванного. Відсутність єдності і поділ приносять біль і печаль. Ці речі, це не є праця Того, Котрий Сам – Єдиність, Повнота і Злагода."
 
Великоднє послання представників канонічної Української православної церкви у світі підписали Митрополит УПЦ США та діаспорі Константин, Митрополит УПЦ в Канаді Юрій, Архиєпископ УПЦ США Антоній, Архиєпископ УПЦ в діаспорі Іоан, Архиєпископ Південноамериканської єпархії УПЦ Єремія, єпископ УПЦ в Канаді Іларіон, єпископ УПЦ Канади Андрій, єпископ УПЦ США Даниїл.

Глава УПЦ (КП),  Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет,  у своєму посланні до вірних наголосив: "Сьогодні, в день Святої Пасхи, наші серця наповнюються особливою радістю, тому що Воскресіння Христове є незборимим доказом існування вічного життя. Нехай воскреслий Господь оновить наші духовні сили на добрі справи, допоможе нам подолати всі труднощі сьогодення, приведе українське православ’я до утворення єдиної Помісної Української Православної Церкви для подальшого зміцнення Української держави і покращення життя українського народу».


Предстоятель УПЦ (МП), що є складовою частиною Російської православної церкви, Митрополит Київський і всієї України Володимир відзначив, що Христове Воскресіння «дарує нам сили перемагати в собі зло, долати гординю, нести тяготи повсякденного життя, удосконалювати себе щоб стати людиною, якою задумав нас Творець. Нехай же наша віра, наша любов до Христа, що виявляються у дотриманні Його Заповідей, зміцнюються з кожним днем, щоб ми були гідними проповідниками Благої вісті про Воскреслого». 

Також Митрополит Володимир відзначив, що "цього року в Україні на державному рівні святкуватиметься 1000-річчя Софії Київської — древнього Кафедрального собору Київських митрополитів. Це грандіозне творіння наших благочестивих предків втілило у собі силу духу і красу православної душі нашого народу. Софійський собор, який пережив століття й епохи, є яскравим свідченням того, що народ, осяяний світлом Христової істини, народ-богоносець, здатний відстояти свою віру, здатний творити і примножувати славу Божу, осяювати і преображати навколишній світ". 


Христос воскрес!
 


No comments: