Sunday, 28 June 2009

Мазепа переміг !


Iсторія протистояння українців на чолі з Іваном Мазепою московському деспоту Петру I,  що закінчилась трагедією Батурина і кількасотрічним поневоленням України Московією, змушує пам’ятати причини і уроки цієї історичної події. Не сила московської зброї, а розбрат українців, зрада частини козацької старшини призвели до української поразки. За подачки з московського столу, за привілеї для себе ці «дядьки отєчєства чужого» здали Україну в кількасотрічне ярмо.

Як наслідок маємо, що і сьогодні в українському місті Полтаві, що дало Україні взірець літературної мови, міським головою є принципово російськомовний українофоб бютівець Матковський. Який в угоду своєму партійному керівництву з Києва та патронам з Кремля влаштовує антиукраїнську істерію, спрямовану проти правдивого висвітлення історії.

Однак не це зібрало нас у Полтаві. А дух свободи, пам'ять борців за волю України, за збереження української ідентичності згадуємо ми сьогодні. Мазепа переміг! Хто посміє сказати зворотне?! На зміну йому прийшли цілі покоління мазепинців.

Лише три людини в історії нашої нації дали самоназву народу. Мазепа. Петлюра. Бандера. Ми всі, всі хто хоче України української, хто пам’ятає заповіт дідів, хто готовий боротися і перемагати – мазепинці, петлюрівці та бандерівці.

Мазепа переміг! Бо українська держава є! Сьогодні ми повернули історичну справедливість і розмістили білборди із Мазепою у Полтаві. Ми віримо, що пам’ятник Мазепі та Петлюрі у Полтаві буде. Хоча найкращим пам’ятником нашим героїчним попередникам є продовження їхньої справи – побудова Великої Української України».

Прес-служба   Всеукраїнського об‘єднання «Свобода»


No comments: