Tuesday, 29 March 2011

Новий Патріарх України27 березня у Києві, в храмі Святого Воскресіння, відбулась церемонія інтронізації нового Глави Української Греко-Католицької Церкви Святослава (Шевчука).

В урочистій Літургії взяли участь більше 350 священиків з усіх єпархій та екзархатів УГКЦ, єрархи Церкви, митрополити і єпископи.

Для участі у церемонії інтронізації до Києва прибули біля 60 єрархів УГКЦ та інших Східних католицьких Церков

На церемонію спеціально прибули єрархи Церков світу: єпископи Мелхітської Греко-Католицької Церкви на чолі з Патріархом Антіохії Григорієм ІІІ (Лагамом), Секретар Конгрегації для Східних Церков Архиєпископ Кирил Василь, Апостольський Екзарх для католиків візантійського обряду в Сербії та Чорногорії владика Юрій (Джуджар), Архиєпископ Пряшівський для католиків візантійського обряду владика Іван (Баб'як), архимандрит Ян Сергій (Гаєк) з Білоруської Греко-Католицької Церкви, архиєпископ-митрополит Львівський Римо-Католицкої Церкви в Україні Мечислав Мокшицький, Патріарх УПЦ Київського Патріархату Філарет, єпископ УПЦ Київського Патріархату Євстратій (Зоря), владика УПЦ (Московського Патріархату) Іларіон.
Також на церемонії були присутні колишній Президент України Віктор Ющенко, заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман, посол США в Україні Джон Теффт, інші офіційні особи.

Своє Предстоятельське служіння владика Святослав розпочинає Молитвою входження на первосвятительський престол. Після цього виголошується «Молитва за Патріарха». У першій своїй промові на посту Глави УГКЦ, виголошеній на церемонії інтронізації у Хрестопоклінну неділю, Блаженніший Святослав (Шевчук) пригадав важку історію УГКЦ, яка у 1946 році була ліквідована більшовицьким режимом і змушена була перейти у підпілля. Часи підпілля стали для цієї Церкви – часами несення Хреста, коли сотні, тисячі греко-католиків поневірялися у Сибіру.

Ці важкі часи очистили Церву і згуртували, зробивши її такою, яку отримав у спадок після Митрополита Шептицького, Патріарха Йосифа (Сліпого), кардинала Любачівського та Патріарха Любомира новий Глава цієї Церкви – Блаженніший Святослав (Шевчук).

Перша проповідь нового Глави УГКЦ стала програмною промовою молодого, сповненого ентузіазму провідника оновленої Церкви. Він акцентував на тому, що ця Церква сьогодні переживає весну, бо молодіє духом, ця Церква сьогодні є оновленою і омолодженою, якщо порівняти вік її духовенства з віком духовенства інших Церков.

Глава УГКЦ має титули Верховного Архиєпископа Києво-Галицького, Митрополита Київського, єпископа Кам’янця-Подільського.


Джерело публікації: risu.org.ua

No comments: