Wednesday, 16 January 2008

Спрощення візового режиму

ВР ратифікувала Угоди Україна-ЄС про спрощення візового режиму і реадмісію

Верховна Рада ратифікувала Угоду між Україною та ЄС про спрощення візового режиму. Відповідне рішення підтримало 413 із 447 зареєстрованих у залі народних депутатів. Також парламент ратифікував Угоду між Україною і ЄС про реадмісію осіб.

Угода визначає встановлення безоплатного порядку оформлення віз для низки категорій громадян України. Зокрема, до таких відносяться батьки та діти громадян України, які мають дозвіл на перебування в державах-членах ЄС, учні, студенти, громадяни, які подорожують з гуманітарною метою, журналісти, професійні перевізники, члени екіпажів потягів, а також ряд інших осіб. Угодою встановлюється єдина фіксована ставка у розмірі 35 євро за опрацювання візових анкет.

Крім того, Угода встановлює єдині для всіх держав-членів ЄС терміни розгляду клопотань громадян України про оформлення віз, а також переліки документів, залежно від мети планованої поїздки, які вимагатимуться при розгляді таких клопотань.

Відповідно до Угоди, опрацювання візових анкет коштуватиме 35 євро.

Невід'ємною частиною Угоди є спільні Заяви Сторін щодо укладення окремих двосторонніх угод про режим взаємних поїздок між Україною та Данією, Великобританією, Ірландією, Ісландією та Норвегією, у відносинах з якими Угода не матиме застосування.

Угода про реадмісію

Положеннями Угоди встановлюються зобов'язання України та країн Євросоюзу приймати без зайвих формальностей своїх громадян, які порушили режим перебування на території іншої сторони, а також громадян третіх держав, за умови надання відповідних доказів. При цьому, застосування положень щодо реадмісії громадян третіх держав та осіб без громадянства, з якими Україна не уклала двосторонні угоди або домовленості щодо реадмісії, відтерміновується на 2 роки з дати набрання цією Угодою чинності.

Крім того, Верховна Рада України ухвалила постанову про забезпечення прав громадян України на свободу пересування.

No comments: