Wednesday, 27 June 2007

Шенген стає ще ближче

С 1 января 2008 года количество стран Шенгенской зоны увеличится на девять новых представителей. Словакия, Словения, Эстония, Венгрия, Латвия, Литва, Мальта, Польша и Чешская республика снимут посты на сухопутных границах. Воздушные границы этих стран откроются к марту 2008 года, сообщил министр внутренних дел Германии Вольфганг Шойбле.

Вхождение в Шенгенскую зону имеет еще и символическое для новых членов Евросоюза, большинство из которых ранее находились под влиянием Советского Союза.

Австрия, имеющая протяженную границу с Чешской республикой и Словакией, настаивала на перенесении даты вступления этих стран в Шенгенскую зону, заявляя, что они еще не готовы к этому. Кипр, вступивший в Евросоюз в 2004 году, пока решил сохранить блокпосты в пограничных зонах.

В Шенгенское соглашение в настоящее время входят 15 стран. В октябре минувшего года комиссар ЕС по вопросам юстиции, свободы и безопасности Франко Фраттини заявил, что только одно из 10 государств, вошедших в 2004 году в Евросоюз, - Словения - может в 2007 году стать участником Шенгенского соглашения.

Изначально предполагалось, что система шенгенских виз будет распространена на новых членов ЕС в октябре 2007 года. Однако, по мнению Еврокомиссии, к этому сроку не удастся решить все проблемы технического и юридического характера.

Напомним, соглашение "Об отмене паспортного и таможенного контроля между рядом стран Европейского союза", известное как Шенгенское соглашение, изначально было подписано в июне 1985 года семью государствами Европы: Бельгией, Нидерландами, Люксембургом, Францией, Германией, Португалией и Испанией. Оно вступило в силу в марте 1995 года.

Tuesday, 26 June 2007

Українці хочуть до ЕС

50,4% опрошенных Украинским центром экономических и политических исследований имени Александра Разумкова за вступление Украины в Европейский Союз.

Об этом говорится в результатах опроса.

При этом 28,7% респондентов против вступления Украины в ЕС, а 20,9% затруднились ответить.

Исследование проводилось с 31 мая по 18 июня, было опрошено 10 956 респондентов старше 18 лет по всей территории Украины.

Погрешность выборы не превышает 1%.

Как сообщалось, 48,4% опрошенных Центром Разумкова выступали за вступление Украины в Европейский Союз по результатам опроса с 19 по 26 октября.

Президент Виктор Ющенко прогнозировал вступление Украины в ЕС ранее 2016 года.




Monday, 25 June 2007

Нас стає все менше

Українців до 2025 року стане менше на 12 мільйонів осіб.

Як стверджують представники Світового банку, в Україні найгірші демографічні показники серед країн колишнього Радянського Союзу та Східної Європи.

При цьому вони відзначають, що кожному п‘ятому українцю - за 60 років.


На думку експертів, поліпшити демографічні показники можна лише збільшенням витрат на соціальну допомогу, охорону здоров‘я, освіту, та пенсійне забезпечення.

"Якщо не будуть впроваджені реформи, то в Україні 20 % ВВП доведеться витрачати на пенсії, до 10 % - на систему охорони здоров‘я, стільки ж, на навчання та перекваліфікацію кадрів", - каже керівник підрозділу економіки людського розвитку Світового банку Аруп Банержі.

"І ще 4 % ВВП піде на догляд за особами похилого віку. Отже, ці витрати можуть складати до половини ВВП. Такого навантаження не витримає економіка жодної країни", - наголошує він.


Wednesday, 20 June 2007

Blog - українською

Сервіс Blogger перекладено українською мовою

Для українських користувачів став доступним безкоштовний українізований online-сервіс від компанії Google - Blogger, за допомогою якого можна спілкуватися, обмінюватися ідеями та думками. Про це повідомляють представники компанії Google в Україні.

Як повідомляється в прес-релізі, блог-сервіс Blogger дає можливість не тільки вести переписку з друзями, викладати свої думки та почуття, але також легко видозмінювати сторінку, завантажувати фото з мобільного, і навіть заробляти гроші за рахунок трафіку.

Відомо, якщо ви створили акаунт на Blogger, те ви автоматично стаєте членом мережі Google Accounts. А це значить, що ви можете увести свій пароль тільки один раз, але одержите доступ до безлічі інших сервісів Google, таких як Gmail, Google Calendar, Google Talk.

Варто зазначити, що Google, Blogger, AdSense, Gmail, Google Calendar, Google Data API, і Google Talk є зареєстрованими торговельними марками компанії Google.

Нагадаємо, що компанія Google була створена в 1998 році Ларрі Пейджем і Сергієм Бріном - аспірантами Стенфордського університету. А в даний час це провідна інтернет-компанія на світових ринках, головний офіс якої знаходиться в Силіконовій Долині, а інші офіси - по всій Америці, Європі й Азії.



Monday, 4 June 2007

У Києві створено Музей совєцької окупації

Поки що - на громадських засадах.

В Києві створено і функціонує «Музей совєтської окупації». Таке рішення ухвалила Конференція Київського «Меморіалу» ім.В.Стуса

Основою музею є унікальна на всьому пост-радянському просторі експозиція «Забуттю не підлягає»: хроніка комуністичної інквізиції 1917-1991» (www.memorial.kiev.ua/expo).

Експозиція «Забуттю не підлягає» ще з 2001 року постійно відкрита для перегляду в приміщенні Київського «Меморіалу». Англомовний плакатний варіант виставлявся ООН, багатьох країнах Європи, США, Канаді.

Також в музей містить експозиції “Українські Соловки”, “Київський мартиролог (знищені комуністами архітектурні пам’ятки Києва)”, “ Голодомор в фотодокументах”.

Розробляється експозиція «Народна війна», що висвітлюватиме селянсько-козацькі повстання в Україні, які відбувались в 1917-1932 роках. Це дослідження перевертає уявлення про Голодомор 1932-1933 рр., який фактично був каральною акцією окупаційної влади за нескореність українців.

Музей має у своєму розпорядженні відеотеку документальних і художніх тематичних фільмів, бібліотеку, аудіотеку.

Експозиції та матеріали музею відкриті для вільного перегляду з 10-00 до 17-00, окрім суботи та неділі.

Екскурсії для організованих груп замовляються заздалегідь за тел. 258-00-71.

Довідка:
ЗАБУТТЮ НЕ ПІДЛЯГАЄ: хроніка комуністичної інквізиції 1917-1991
Експозиція складається з 54-х стендів, розбитих за періодами:
- Система концетраційних таборів;
- (1917-1920 рр.) Більшовицький переворот і початок терору;
- (1921-1923 рр.) СССР народжувався з голоду і насильства.
- (1924-1931 рр.) Ціна індустріалізації та насильницька колективізація.
- (1932-1933 рр.) Український голокост.
- (1934-1938 рр.) Крах Українізації та “великий терор”.
- (1939-1941 рр.) Змова двох диктатур та її наслідки.
- (1942-1952 рр.) Останнє десятиліття сталінської диктатури.
- (1946-1947 рр.) Третій удар голодом.
- (1953-1964 рр.) Морозна відлига
- (1965-1985 рр.) Безкровний тоталітаризм.
- (1986-1991 рр.) Колапс

Екскурсія по матеріалах експозиції займає приблизно 40-60 хв. Після екскурсії відбувається перегляд тематичного відеоматеріалу.

Оптимальний розмір групи - 25 чол.

Екскурсії замовляються заздалегідь за тел. 258-00-71.
Експозиція відкрита для вільного перегляду з 10-00 до 17-00.
Вихідні дні субота та неділя.

“УКРАЇНСЬКІ СОЛОВКИ” (15 стендів)
Експозиція розповідає про побут соловецьких тюрем і концентраційних таборів в СССР.

Окрема увага приділяється знищеній на Соловках українській еліті - Розстріляному Відродженню.

“КИЇВСЬКИЙ МАРТИРОЛОГ” (18 стендів)
Експозиція висвітлює знищені більшовиками архітектурні пам’ятки Києва.

“ ГОЛОДОМОР В ФОТОДОКУМЕНТАХ” (3 стенди)
Коментарів не потребує.